Ring of Honor

De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Salt la: Navigare, căutare

Ring of Honor (ROH) este o promoție independentă de wrestling din Statele Unite. A fost creată în anul 2002 de către Rob Feinstein și este deținută în prezent de către Cary Silkin. ROH organizează de obicei câteva show-uri lunare, ajungând uneori la un număr de șase astfel de reprezentații. Evenimentele anuale ale promoției includ gale ca Anniversary Show, Death before Dishonor, Survival of the Fittest, Glory by Honor și Final Battle.

Roster[modificare | modificare sursă]

Wrestleri[modificare | modificare sursă]

The Motor City Machine Guns
Chris Sabin and
Alex Shelley (right)
The Young Bucks
Nick and Matt Jackson
Nume în ring[1] Nume real Note
Page, AdamAdam Page Stevie Woltz ROH World Six-Man Tag Team Champion[2][3]
Shelley, AlexAlex Shelley Patrick Martin ROH World Tag Team Champion[4]
Beer City Bruiser Matthew Winchester[5] [6]
Beretta, Beretta Gregory Marasciulo [7]
Whitmer, B.J.B.J. Whitmer Benjamin Whitmer [8]
Ray, BullyBully Ray Mark LoMonaco [9]
Coleman, CapriceCaprice Coleman Caprice Coleman [10]
Cheeseburger, Cheeseburger Brandel Littlejohn [11]
Sabin, ChrisChris Sabin Joshua Harter ROH World Tag Team Champion[12]
Daniels, ChristopherChristopher Daniels Daniel Covell [13]
Cody, Cody Cody Runnels ROH World Champion[14]
Cabana, ColtColt Cabana Scott Colton Color commentator[15]
Castle, DaltonDalton Castle Brett Giehl [16]
Delirious, Delirious Hunter Johnson Senior producer[17]
Gordon, FlipFlip Gordon Travis Gordon [18]
Kazarian, FrankieFrankie Kazarian Frank Gerdelman [19]
Hanson, Hanson Todd Smith [20]
Briscoe, JayJay Briscoe Jamin Pugh [21][22]
Lethal, JayJay Lethal Jamar Shipman [23]
White, JayJay White Jay White [24]
Daddiego, JoeyJoey Daddiego Joey Daddiego [25]
Gresham, JonathanJonathan Gresham Jonathan Gresham [26]
Woods, JoshJosh Woods Joshua Woods [27]
King, KennyKenny King Kenny Layne ROH World Television Champion[28]
LSG Leon St. Giovanni [29]
Briscoe, MarkMark Briscoe Mark Pugh [30][31]
Scurll, MartyMarty Scurll Martin Scurll [32]
Jackson, MattMatt Jackson Matthew Massie ROH World Six-Man Tag Team Champion[33]
Taven, MattMatt Taven Matthew Marinelli [34]
Jackson, NickNick Jackson Nicholas Massie ROH World Six-Man Tag Team Champion[35]
Martinez, PunishmentPunishment Martinez Luis Martinez [36]
Rowe, RaymondRaymond Rowe Raymond Rowe [20]
Titus, RhettRhett Titus Everett Titus [37]
Romero, RockyRocky Romero John Rivera [38]
Shaheem Ali Unknown [39]
Shane Taylor Michael Taris [40]
Young, SilasSilas Young Caleb DeWall [41]
O'Ryan, TKTK O'Ryan Stephen Tkowski [42]
Marseglia, VinnyVinny Marseglia Vincent Marseglia [43]
Ferrara, WillWill Ferrara William Ferrara [44]
Ospreay, WillWill Ospreay William Ospreay IWGP Jr. Heavyweight Champion[45]

Dive[modificare | modificare sursă]

Nume în ring Nume real Note
Deonna Purrazzo Deonna Purrazzo [46]
Faye Jackson Faye Elise [47]
Jenny Rose Unknown [48]
Karen Q Unknown [49]
Kelly Klein Kelly Klein [50]
Leon, MandyMandy Leon Unknown Host of Inside ROH [51]
Solo Darling Christina Darling[52] [53]
Sakai, SumieSumie Sakai Sumie Sakai [54]
 Acest articol legat de wrestling este un ciot. Puteți ajuta Wikipedia prin completarea lui !


Referințe[modificare | modificare sursă]

  1. ^ Roster”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster. Accesat la 18 iulie 2010. 
  2. ^ Adam Page”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/adam-page. Accesat la 29 august 2013. 
  3. ^ Johnson, Mike (10 iulie 2013). „New Ring of Honor signing”. Pro Wrestling Insider. http://www.pwinsider.com/article/78821/new-ring-of-honor-signing.html?p=1. Accesat la 10 iulie 2013. 
  4. ^ Alex Shelley”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/alex-shelley. Accesat la 20 decembrie 2015. 
  5. ^ http://www.profightdb.com/wrestlers/beer-city-bruiser-3796.html
  6. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/beer-city-bruiser
  7. ^ Beretta”. rohwrestling.com. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/beretta. Accesat la 11 octombrie 2015. 
  8. ^ B.J. Whitmer”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/bj-whitmer. Accesat la 20 martie 2014. 
  9. ^ ROH Manhattan Mayhem VI results - 411 Mania.com
  10. ^ Caprice Coleman”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/caprice-coleman. Accesat la 6 octombrie 2011. 
  11. ^ Cheeseburger”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/cheeseburger. Accesat la 29 august 2013. 
  12. ^ Chris Sabin”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/chris-sabin. Accesat la 7 mai 2015. 
  13. ^ Christopher Daniels”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/christopher-daniels. Accesat la 1 august 2014. 
  14. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/cody
  15. ^ Colt Cabana”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/colt-cabana. Accesat la 2 iunie 2016. 
  16. ^ Dalton Castle”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/dalton-castle. Accesat la 7 mai 2015. 
  17. ^ Delirious”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/delirious. Accesat la 2 iunie 2016. 
  18. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/flip-gordon
  19. ^ Frankie Kazarian”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/frankie-kazarian. Accesat la 1 august 2014. 
  20. ^ a b Hanson & Rowe sign with ROH”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/news/hanson-rowe-sign-roh. Accesat la 11 aprilie 2014. 
  21. ^ Jay Briscoe”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/jay-briscoe. Accesat la 29 august 2013. 
  22. ^ Jay Briscoe”. Online World of Wrestling. http://www.onlineworldofwrestling.com/profiles/j/jay-briscoe.html. Accesat la 22 iulie 2010. 
  23. ^ Jay Lethal”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/jay-lethal. Accesat la 26 septembrie 2011. 
  24. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/jay-white
  25. ^ Joey Daddiego - ROH Wrestling.com
  26. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/jonathan-gresham
  27. ^ http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/josh-woods
  28. ^ http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/kenny-king
  29. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/lsg
  30. ^ Mark Briscoe”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/mark-briscoe. Accesat la 29 august 2013. 
  31. ^ Mark Briscoe”. Online World of Wrestling. http://www.onlineworldofwrestling.com/profiles/m/mark-briscoe.html. Accesat la 22 iulie 2010. 
  32. ^ http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/marty-scurll
  33. ^ Matt Jackson. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/matt-jackson. 
  34. ^ Matt Taven. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/matt-taven. 
  35. ^ Nick Jackson. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/nick-jackson. 
  36. ^ Punishment Martinez - ROH Wrestling.com
  37. ^ http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/rhett-titus
  38. ^ Rocky Romero”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/rocky-romero. Accesat la 29 august 2013. 
  39. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/shaheem-ali
  40. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/shane-taylor
  41. ^ Silas Young”. Ring of Honor. http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/silas-young. Accesat la 20 aprilie 2015. 
  42. ^ http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/tk-oryan
  43. ^ http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/vinny-marseglia
  44. ^ Will Ferrara. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/will-ferrara. 
  45. ^ Will Ospreay - ROH Wrestling.com
  46. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/deonna-purrazzo
  47. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/faye-jackson
  48. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/jenny-rose
  49. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/karen-q
  50. ^ Kelly Klein”. Ring of Honor. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/kelly-klein. Accesat la 2 iunie 2016. 
  51. ^ Mandy Leon. http://www.rohwrestling.com/wrestlers/roster/mandy-leon. 
  52. ^ http://www.profightdb.com/wrestlers/solo-darling-8068.html
  53. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/solo-darling
  54. ^ http://rohwrestling.com/wrestlers/roster/sumie-sakai