Sari la conținut

Cantonul Juzennecourt

De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Cantonul Juzennecourt
—  Canton  —
Map
Cantonul Juzennecourt (Franța)
Poziția geografică în Franța
Coordonate: 48°11′15″N 4°56′49″E ({{PAGENAME}}) / 48.1874129778°N 4.94703737778°E48.1874129778; 4.94703737778

Țară Franța
RegiuneChampagne-Ardenne
DepartamentHaute-Marne
ArondismentChaumont
Comune15

Cod Insee52 14
Dispariție Modificați la Wikidata

ReședințăJuzennecourt

Guvernare
 - Consilier generalMichel Berthelmot

Suprafață
 - Total178,95 km²

Populație (2012)
 - Total2.898 locuitori

Prezență online

Cantonul Juzennecourt în cadrul arondismentului
Cantonul Juzennecourt în cadrul arondismentului
Cantonul Juzennecourt în cadrul arondismentului

Cantonul Juzennecourt este un canton din arondismentul Chaumont, departamentul Haute-Marne, regiunea Champagne-Ardenne, Franța.

Comune Populație
(1999)
Cod
poștal
Cod
INSEE
Autreville-sur-la-Renne4735212052031
Blaisy645233052053
Colombey-les-Deux-Églises6505233052140
Curmont115233052157
Gillancourt1185233052221
Juzennecourt1775233052253
Lachapelle-en-Blaisy875233052254
Lamothe-en-Blaisy655233052262
Maranville4905237052308
Meures1125231052322
Montheries675233052330
Rennepont1905237052419
Rizaucourt-Buchey1325233052426
Sexfontaines955233052472
Vaudrémont965233052506