Format:MathSciNet

De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Jump to navigation Jump to search
Documentație
Documentație format
Această documentație este adusă de la pagina Format:MathSciNet/doc.

Realizează o legătură spre Mathematical Reviews după id-ul review-ului. Este necesar un singur parametru, id-ul.

Exemple

{{MathSciNet | id = 96d:11071}}

Exemplu de utilizare ca parte dintr-o altă citare

{{cite journal
  | author = Wiles, Andrew
  | title = Modular elliptic curves and Fermat's last theorem
  | journal = Annals of Mathematics
  | volume = 141
  | year = 1995
  | issue = 3
  | pages = 443–551
  | id = {{MathSciNet | id = 96d:11071}}}}

Rezultă următoarea citare formatată:

Wiles, Andrew (). „Modular elliptic curves and Fermat's last theorem”. Annals of Mathematics. 141 (3): 443–551. MR96d:11071. 

(Note that the same review is also accessible with id=1333035.)