NGC 5679D
Aspect
| NGC 5679D | |
| Date de observație | |
|---|---|
| Constelație | Fecioara |
| Magnitudine aparentă (V) | 15 |
| Caracteristici | |
| Tip | S |
| Modifică date / text | |
NGC 5679D este o galaxie situată în constelația Fecioara.[1][2][3] A fost descoperită de către William Herschel.[4]
Note
[modificare | modificare sursă]- ↑ NED. „NED results for object NGC 05679D”. Accesat în .
- ↑ ipac. „Results for object NGC 05679D (NGC 5679D)”. Accesat în .
- ↑ spider.seds.org. „Revised NGC Data for NGC 5679D”. Accesat în .
- ↑ Courtney Seligman. „NGC 5679D”. Accesat în .
Legături externe
[modificare | modificare sursă]
Materiale media legate de NGC 5679D la Wikimedia Commons- NGC 5679D pe WikiSky
- NGC 5679D pe spider.seds.org