Sari la conținut

Michael Fitz

De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Michael Fitz
Date personale
Născut (67 de ani)[1][2][3][4] Modificați la Wikidata
München, RFG[5] Modificați la Wikidata
PărințiGerd Fitz[*]​ Modificați la Wikidata
Cetățenie Germania Modificați la Wikidata
Ocupațieactor de film
muzician
actor
compozitor
lider de trupă[*]​ Modificați la Wikidata
Limbi vorbitegermană Modificați la Wikidata
Premii
Blauer Panther – TV & Streaming Award[*][[Blauer Panther – TV & Streaming Award (annual German television award by Bavarian Government)|​]] (2005) pentru Marias letzte Reise[*][[Marias letzte Reise |​]][6] Modificați la Wikidata
Prezență online

Michael Fitz (n. , München, RFG) este un actor de film, muzician[7], actor[7], compozitor[7] și lider de trupă[*]​[7]  Modificați la Wikidata german.

Michael Fitz s-a născut în 13 noiembrie 1958 în München.

Filmografie selectată

[modificare | modificare sursă]

Lista de mai jos conține filmele prezente în Wikidata și în care a jucat Michael Fitz.

Lista conține date din Wikidata și este actualizată periodic de un robot.
Editările făcute în listă vor fi șterse la următoarea actualizare!

Sfârșitul listei autogenerate.
  1. ↑ Biblioteca Națională a Germaniei. „Gemeinsame Normdatei” (în germană). Wikidata Q36578. Accesat în .
  2. ↑ „Michael Fitz” (în engleză). Discogs. Wikidata Q504063. Accesat în .
  3. ↑ „Michael Fitz”. Filmportal.de. Wikidata Q15706812. Accesat în .
  4. ↑ „Michael Fitz” (în germană). Munzinger Personen[*]. Wikidata Q107343683. Accesat în .
  5. ↑ Biblioteca Națională a Germaniei. „Gemeinsame Normdatei” (în germană). Wikidata Q36578. Accesat în .
  6. ↑ (PDF) https://www.stmwi.bayern.de/fileadmin/user_upload/stmwi/Themen/Wettbewerbe/Medienpreise/2017-01-16_Bayerische_Fernsehpreistraeger-1989-2016__2017-01_.pdf. Accesat în . Lipsește sau este vid: |title= (ajutor)
  7. 1 2 3 4 Biblioteca Națională a Germaniei. „Michael Fitz” (în germană). Gemeinsame Normdatei. Wikidata Q36578. Accesat în .

Legături externe

[modificare | modificare sursă]