Sari la conținut

Johanna Hofer

De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Johanna Hofer
Date personale
Născută[1][2][3][4] Modificați la Wikidata
Charlottenburg⁠(d), Imperiul German Modificați la Wikidata
Decedată (91 de ani)[1][2][3][4] Modificați la Wikidata
München, RFG[5] Modificați la Wikidata
Înmormântatăcimitirul Waldfriedhof din München[*]​ Modificați la Wikidata
PărințiGeorg Stern[*]​
Lisbeth Stern[*][[Lisbeth Stern |​]] Modificați la Wikidata
Frați și suroriMaria Matray
Katta Sterna[*]​ Modificați la Wikidata
Căsătorită cuFritz Kortner (–)
John Brahm (–) Modificați la Wikidata
Cetățenie Germania Modificați la Wikidata
Ocupațieactriță de teatru
actriță de film
actriță Modificați la Wikidata
Limbi vorbitegermană[6] Modificați la Wikidata
Prezență online

Johanna Hofer (n. , Charlottenburg⁠(d), Imperiul German – d. , München, RFG) a fost o actriță de teatru, actriță de film[7] și actriță[7]  Modificați la Wikidata germană.

Johanna Hofer s-a născut în 30 iulie 1896 în Berlin. A fost căsătorită de 2 ori.

Filmografie selectată

[modificare | modificare sursă]

Lista de mai jos conține filmele prezente în Wikidata și în care a jucat Johanna Hofer.

Lista conține date din Wikidata și este actualizată periodic de un robot.
Editările făcute în listă vor fi șterse la următoarea actualizare!

Sfârșitul listei autogenerate.
  1. 1 2 Biblioteca Națională a Germaniei. „Johanna Hofer” (în germană). Gemeinsame Normdatei. Wikidata Q36578. Accesat în .
  2. 1 2 „Johanna Hofer” (în engleză). SNAC. Wikidata Q29861311. Accesat în .
  3. 1 2 „Johanna Hofer”. Filmportal.de. Wikidata Q15706812. Accesat în .
  4. 1 2 „Johanna Hofer” (în germană). FemBio-Datenbank[*]. Wikidata Q61356138. Accesat în .
  5. ↑ Biblioteca Națională a Germaniei. „Gemeinsame Normdatei” (în germană). Wikidata Q36578. Accesat în .
  6. ↑ „Johanna Hofer”. CONOR.SI[*]. Wikidata Q16744133.
  7. 1 2 Biblioteca Națională a Germaniei. „Johanna Hofer” (în germană). Gemeinsame Normdatei. Wikidata Q36578. Accesat în .

Legături externe

[modificare | modificare sursă]