Sari la conținut

Borgone Susa

45°7.8′N 7°13.8′E / 45.1300°N 7.2300°E
De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Borgone Susa
  Comună  

Borgone Susa se află în Italia
Borgone Susa
Borgone Susa
Borgone Susa (Italia)
Poziția geografică
Coordonate: 45°7.8′N 7°13.8′E ({{PAGENAME}}) / 45.1300°N 7.2300°E45.1300; 7.2300

Țară Italia
RegiuneaPiemont
ProvinciaTorino

cod ISTAT001032

ReședințăBorgone Susa[*]

Suprafață[1]
 - Total4,96 km²
Altitudine394 m.d.m.

Populație (2011)[2]
 - Total2.319 locuitori

Cod poștal10050
Prefix telefonic011

Prezență online
site web oficial Modificați la Wikidata
GeoNames Modificați la Wikidata
OpenStreetMap relation ID Modificați la Wikidata

Poziția localității Borgone Susa
Poziția localității Borgone Susa
Poziția localității Borgone Susa

Borgone Susa este o comună în Provincia Torino, Italia. În 2011 avea o populație de 2.319 de locuitori.[2]

Borgone Susa - evoluția demografică

05001000150020002500186119011931196119912021populațiePopulația istorică din Borgone Susa


Date: Recensăminte sau birourile de statistică - grafică realizată de Wikipedia

  1. „Superficie di Comuni Province e Regioni italiane al 9 ottobre 2011”. Istituto Nazionale di Statistica. Accesat în .
  2. 1 2 „Populația comunelor din Piemont”. Thomas Brinkhoff: City Population. Accesat în .